Kategorie spraw
Kancelaria Adwokacka Adwokata Andrzeja Kolczyk w Dąbrowie Górniczej świadczy pomoc prawną w wielu dziedzinach prawa poprzez udzielenie porady prawnej, sporządzeniu pism procesowych, pozaprocesowych po reprezentację w postępowaniu administracyjnym oraz sądowym we wszystkich instancjach w następujących zakresach:
Sprawy karne
Sprawy rodzinne
Sprawy cywilne
Sprawy karne
Kancelaria adwokacka adwokata Andrzeja Kolczyka posiada bardzo duże doświadczenie w obronie Klientów w sprawach karnych prowadzonych w całej Polsce.
Adwokat Andrzej Kolczyk zdobywał doświadczenie broniąc swoich Klientów m. in. w sprawach dotyczących zorganizowanych grup przestępczych, przestępstw związanych z posiadaniem lub obrotem narkotykami, przestępstw korupcyjnych, w sprawach o kradzież, rozbój, oszustwo, przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, przestępstw drogowych oraz wielu innych.
Kancelaria adwokacka udziela pomocy prawnej na następujących etapach postępowania karnego:
Doświadczenie podpowiada, że w sprawach karnych liczy się czas. Gdy stajemy się podejrzanymi o popełnienie przestępstwa warto czym prędzej udać się po pomoc prawną do adwokata karnisty.
Adwokat przygotuje klienta do przesłuchania przed organem ścigania, w którym bierze aktywny udział a następnie będzie go bronił we wszystkich etapach postępowania karnego, w tym przed Sądem rozpoznającym sprawę.

Sprawy rodzinne

Sprawy rozwodowe
Adwokat Andrzej Kolczyk oferuje pomoc prawną w sprawach rozwodowych,którym zwykle towarzyszą ujemne emocje. Pomagam moim Klientom przejść przez ten trudny dla nich proces rozwodowy,szukając i znajdując korzystne dla nich rozwiązania.
Sporządzam pozwy rozwodowe oraz inne pisma procesowe m.in.:
Reprezentuję Klientów w procesie rozwodowym,dodając im pewności siebie i czuwając nad pozytywnym dla nich zakończeniem sprawy rozwodowej.
Sąd może orzec rozwód bez orzekania o winie,z winy jednego z małżonków bądź z winy obu małżonków.
Pomoc adwokata w sprawach rozwodowych może okazać się niezbędna zwłaszcza wtedy,gdy małżonkowie są mocno skonfliktowani i nie ma widoków na polubowne rozwiązanie wszelkich kwestii związanych z rozwodem w tym m .in.: opieki nad dziećmi,alimentów czy korzystania z wspólnego mieszkania.

Podział majątku wspólnego
Prowadząc sprawy rozwodowe adwokat pomaga swoim Klientom również przy podziale majątku.
Podziału majątku przez małżonków można dokonać pod pewnymi warunkami już na etapie procesu rozwodowego. Konieczna jest przy tym zgoda małżonków na taki podział. Przy braku porozumienia podziału majątku trzeba dokonać w odrębnym postępowaniu przed Sądem Rejonowym,w którym również pomaga adwokat.

Sprawy cywilne
W postępowaniach z zakresu prawa cywilnego Kancelaria adwokacka świadczy usługi prawne i reprezentuje Klientów między innymi w sprawach o:

Sprawy spadkowe
Kancelaria prawna adwokata Andrzeja Kolczyka prowadzi również sprawy spadkowe.
Adwokat zajmuję się sprawami spadkowymi związanymi z przyjęciem spadku,w tym także z dobrodziejstwem inwentarza,odrzuceniem spadku,nabyciem spadku,zabezpieczeniem spadku oraz zachowkiem.
Moim klientem zarówno doradzam w sprawach spadkowych,przygotowuje wszelkie pisma i wnioski w sprawach spadkowych a także reprezentuje Klientów w postępowaniu spadkowym przed Sądem spadku.
Pomoc prawna adwokata może okazać się konieczna zwłaszcza wówczas,gdy spadkodawca pozostawił długi,które mogą przejść wraz ze spadkiem na spadkobiercę. Aby tego uniknąć i pozbyć się długów spadkowych po zmarłym nie należy przyjmować spadku,który trzeba odrzucić we właściwym terminie określonym przepisami prawa cywilnego. Kancelaria prawna pomoże w przygotowaniu i sporządzeniu odpowiedniego oświadczenia o odrzuceniu spadku. Takie oświadczenie o odrzuceniu spadku należy złożyć nie później niż 6 miesięcy od śmierci spadkodawcy lub ujawnienia testamentu. Jeżeli osoba,która odrzuca spadek ma małoletnie dzieci,potrzebne są dodatkowe czynności,w tym przed Sądem,aby uwolnić małoletnich od długów spadkowych. Adwokat objaśni i pomoże dokonać tych dodatkowych czynności w interesie małoletnich dzieci.
Jak wygląda nabycie spadku i podział spadku?
Ogólnie rzecz biorąc spadek można nabyć po osobie zmarłej na podstawie testamentu sporządzonego przez spadkodawcę lub w oparciu o zasady dziedziczenia ustawowego,określone w kodeksie cywilnym. Testament nie jest konieczny do powołania do dziedziczenia i podziału spadku.
Dokument ten jest jednak niezbędny,gdy spadkodawca chce ustanowić spadkobiercą kogoś spoza rodziny lub chce jakiegoś członka rodziny pominąć. Jeżeli zmarły nie pozostawił testamentu,stosuje się reguły określone w kodeksie cywilnym czyli zasady dziedziczenia ustawowego. Określają one,kto nabywa spadek po zmarłym. W pierwszej kolejności powołane do spadku są dzieci zmarłego oraz jego małżonek. Jeżeli spadkodawca nie pozostawił potomstwa to spadek nabywają i dzielą między siebie małżonek,rodzeństwo oraz rodzice. W dalszej kolejności spadek mogą nabyć dziadkowie,a nawet wujowie i ciotki. Jeżeli spadkodawca nie miał nikogo osób należących do kręgu spadkobierców ustawowych,spadek przejmuje gmina lub Skarb Państwa. Po ustaleniu praw do spadku następuje jego podział pomiędzy spadkobierców. Działu spadku można dokonać umownie lu w drodze postępowania sądowego,gdzie adwokat również świadczy swoją pomoc,gdyż

Windykacja
Kancelaria adwokata Andrzeja Kolczyka świadczy pełną pomoc prawną w przedmiocie dochodzenia należności od dłużników.
Oferta kancelarii w zakresie windykacji odejmuje:

Odszkodowania
Jeżeli walczysz o odszkodowanie to uzyskasz w kancelarii stosowna w tym zakresie pomoc prawną.
Oferta kancelarii obejmuje:
